Türkçe   English   Deutch   French    
 
 
 
28 yıl önceki çekirdek kadromuzun tecrübeli çalışanları ve bu günkü genç, dinamik ekibiyle beraber koordineli bir dayanışma içerisinde faaliyetlerimize devam ederek, yurtiçi ve yurtdışından gelen taleplere cevap vermekteyiz.
     
 
 
Sinto FBO3 otomatik yatay kalıplama hattı saatte max.120 derece kapasitesinde olup kalıp ölçüleri 509mm. x 608mm.’dir. Ayrıca otomatik kalıplama hattının ölçüleri dışında kalan ölçülerdeki modeller için el kalıplama da devam etmektedir.
 
 
2 Sinto hattını ve el kalıbı bölümünü besleyecek şekilde inşa edilmiş kum hattı 5 ad. 60 metreküplük bekletme silosu ve 1 adet atık kum silosundan oluşup, herhangi bir çalışana ihtiyaç duymadan tamamen bilgisayar kontrolünde idare edilmektedir.
Saatlik kapasitesi 45 ton olan kum hattında Eirich RV-23 tipi mikser kullanılmaktadır.
     
 
EGES marka, 1 ton kapasiteli 2012 yılında devreye giren ocağın yanında 5M marka 1 ton x 2 adet indüksiyon ocağı ile yüksek ergitme hızı, hassas ve homojen aşılama. Döküm öncesi madenin kimyasal ve ısı kontrolü ayrıca takip edilebilmektedir.
Ergitme kapasitesi 500 ton/ay
 
 
1x25 lt sıcak kutu,
1x15 lt sıcak kutu,
1x18 lt soğuk kutu maça makineleri bulunmaktadır
     
 
Model çalışması 3D üç boyutlu datalar oluşturularak Solid Cast programı ile yolluk ve besleyici çalışması ile başlar. Yolluk ve besleyici çalışması tamamlanan parçalara ait model ve maça sandıkları CNC tezgahlarında yapılarak üretime hazır hale getirilir.
 
 
1 adet Endümak AK-1 1 tonluk askılı kumlama makinesi ve 1 adet tamburlu kumlama makineleri mevcuttur. Bunlara ek olarak; AUER marka hassas kumlama makinası ile hidrolik parçaların iç temizlikleri yapılmaktadır.
 
 
 
 
Ayzer Döküm © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Kodlama ex3m d.studio